Inne Platformy Sprzedaży

Konkurenci Amazon

eBay Inc. – przedsiębiorstwo prowadzące największy serwis aukcji internetowych na świecie. eBay został założony w 1995 roku w USA, obecnie działa w 37 krajach. Oprócz ofert sprzedaży w stylu aukcyjnym, eBay.com rozszerzyła swoją ofertę o inne metody zakupów jak  “Kup teraz”; zakupy przez UPC, ISBN lub inny rodzaj numeru SKU; ogłoszenia online i inne usługi.

Wal-Mart Stores, Inc. – amerykańska sieć supermarketów założona w 1962 roku przez Sama Waltona. Wal-Mart jest największym na świecie sprzedawcą detalicznym (licząc obroty). Ma swoją siedzibę w Bentonville w stanie Arkansas w Stanach Zjednoczonych.

Jet.com jest amerykańską firmą handlu elektronicznego z siedzibą w Hoboken, w stanie New Jersey. Witryna została udostępniona publicznie w lipcu 2015 roku.  W 2016 Walmart przejął firmę Jet.com za 3,3 mld USD i obecnie jest on częścią imperium Walmart, ale operującą niezależnie.

Google Shopping, poprzednio znane jako Google Product Search, Google Products i Froogle, to usługa Google, która umożliwia użytkownikom wyszukiwanie produktów na stronach internetowych, dokonywanie zakupów online i porównywanie cen między różnymi dostawcami.

Facebook – serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będący własnością Facebook, Inc. z siedzibą w Menlo Park. W czerwcu 2017 liczba użytkowników na całym świecie wynosiła prawie 2 miliardy, a dziennie aktywnych jest prawie 1,3 mld osób.

error: Content is protected !!